Başa

HAKKIMDA

Hakkımda » Etkinlikler

Medstar Kanser OkuluMedstar Antalya Hastanesi Kanser Merkezi'nden Op. Dr.Ali Özlük, meme kanserinde erken tanı ve cerrahi yöntemleri hakkında bilgi verdi. Özlük, 2011 yılındaki verilere göre, Doğu bölgelerinde 100 binde 20 bin; Batı bölgelerinde 100 binde 40-50 bin meme kanserine yakalanma oranı olduğunu söyledi. Erken tanı yapabilmek için kişinin kendi memesini mutlaka iyi tanıması gerektiğini belirten Özlük, şöyle konuştu: "20 yaşından itibaren hanımların, adetten sonraki ilk hafta memesinde elle inceleme yapmalıdır. Hiç acele etmeden memenizi tanıyın. Ele gelen farklılık varsa mutlaka doktora başvurun. Erken tanı hayat kurtarıyor. 'Kanserli kitle ağrı yapmaz' tanısı yanlıştır. Kanserli kitle ağrı yapar. Meme ucunda değişiklik, yara, akıntı, kitle varsa mutlaka doktora başvurulmalıdır."

Etkinlik Haberinin Tamamı »

Meme Kanserinde Erken Tanı - Kumluca BelediyesiKumluca Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan ile siyasi parti temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Medstar Antalya Hastanesi Kanser Merkezi Başkanı Tıbbi Onkolog Porf. Dr. Mustafa Özdoğan, Medstar Antalya Hastanesi Kanser Merkezi'nden Prof.Dr. İhsan Karadoğan ve Op. Dr. Ali Özlük’in konuşmacı olarak katıldığı panelde son yüzyılın korkulu rüyası haline gelen kanser hastalığının oluşum süreci ile hastalıktan korunma, kanser tedavisindeki son gelişmeler ve kanser hastalarının tedavi süreçleri hakkında bilgi verildi.

Etkinlik Haberinin Tamamı »

Meme Kanserinde Farkındalık Ayı Meme Kanseri & Tango & Pembe - FethiyeMuğla’nın Fethiye ilçesinde düzenlenen etkinlikte meme kanserine dikkat çekmek için tango ile farkındalık oluşturuldu.

Geçtiğimiz 22 Nisan tarihinde göğüs kanseri olduğunu öğrenen ve erken teşhis ile kanseri yenmek için mücadele eden Nural Yılmaz’ın da katıldığı etkinlikte meme kanseri anlatılıp tango gerçekleştirildi. Antalya’dan uzman doktorlar Ali Özlük ve Harun Şimşek ile Fethiye Devlet Hastanesinden onkoloji uzmanı Uğur Muslu’nunda konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte sorularda cevaplandırıldı.

Etkinlik Haberinin Tamamı »

Kanser Bilinçlendirme Platformu - Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği(AGİDER) Meme Kanserinde Erken Tanı

Kanser Bilinçlendirme Platformu özellikle kadınlarda sıklıkla görülen meme kanseri, kanserden korunmak ve meme kanserinde erken tanıyla hastalığın kolayca tedavi edilebilmesi adına Akdeniz Girişimci İş Kadınları Derneği ile ortak bir sosyal sorumluluk projesi düzenlendi. Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıya katılan kadınlar ve eşleri yoğun ilgi gösterdi. Toplantıda özellikle kanser hastalığı korkusu olan kadınlara kanserden korunmak ve kanser korkusunu yenmeleri için neler yapmaları hakkında Kanser Bilinçlendirme Platformu Başkanı Prof. Dr. Mustafa Özdoğan, Kanser Bilinçlendirme Platformu Eğitim Koordinatörü Op. Dr. Ali Özlük, AGİDER Başkanı Taliha Salman ve Dr. Figen Sayın tarafından slaytlarla bilgiler verildi.

Etkinlik Haberinin Tamamı »

Antalya İş Adamları Derneği (ANTİAD) Meme Kanserinde Güncel TedavilerANTİAD Bayanlar Grubu'nun konuğu Medstar Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doktor Ali Özlük oldu. Dr. Özlük, meme kanserine anlatarak erken teşhise dikkat çekti

Antalya İş Adamları Derneği (ANTİAD) üyelerinin eşleri tarafından kurulan Bayanlar Grubu, Donkişot Güzeloba şubesinde bir araya geldi. Medstar Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doktor Ali Özlük'ün konuk olduğu kahvaltılı toplantıya ilgi yoğun oldu. Özlük, meme kanseri, erken teşhis ve tedavi yöntemleri hakkında ANTİAD Bayanlar Grubu üyelerine bilgi verdi. Son 25 yıllık süreçte Türkiye'de kanser tedavisinde çok büyük adımlar atıldığına dikkat çeken Özlük, farkındalık arttığı için çok rahat tanı konulabildiğini söyledi.

Etkinlik Haberinin Tamamı »

Site içeriğinde bulunan bilgiler sadece
bilgilendirme amaçlıdır, bu bilgiler kesinlikle
hekimin hastasını tıbbi amaçla
muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçmez.

Tüm hakları Op. Dr. Ali Özlük'e aittir © 2016    |    Tasarım Ajansweb